Aktualności

Program szkolenia kierowców „Autosobriety – jazda bez promili” – zapobieganie prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu

Autosobriety to szkolenie dla kierowców i kandydatów na kierowców, którego celem jest zapobieganie prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu skutkującego niepożądanymi zdarzeniami drogowymi.

Program adresowany jest nie tylko do przyszłych kierowców i osób już z uprawnieniami do kierowania pojazdami, ale również ośrodków szkolenia kierowców, decydentów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego, przedstawicieli mediów i innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Autosobriety wpisuje się w realizację Globalnego Celu Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Program powstał z inicjatywy UNITAR – Instytutu ONZ ds. Badań i Szkoleń (United Nations Institute for Training and Research) i jest obecnie realizowany w Republice Południowej Afryki, Dominikanie, Meksyku, Ekwadorze. Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym prowadzony jest program, a koordynacją wdrożenia zajmuje się CIFAL Płock, jeden z 25 afiliowanych, międzynarodowych centrów szkoleniowych UNITAR.

Partnerami projektu są Miasto Płock, Stowarzyszenie Polska Wódka – Polish Vodka Association (PVA) i Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Program składa się z następujących tematów: statystyki dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu w Polsce i na świecie; wpływ alkoholu na organizm; ryzyko związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości; unikanie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – prowadzonych z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych, tj. możliwość uczestniczenia w szkoleniu mikro-learningowym dostępnym na Platformie EdApp lub w aplikacji, interaktywnym szkoleniu online, uzupełnionym materiałami do nauki.

Szkolenie Autosobriety jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich od lipca br.

Program dostępny jest na stronie:

https://event.unitar.org/full-catalog/program-szkolenia-kierowcow-zapobieganie-prowadzeniu-pojazdow-pod-wplywem-alkoholu

Więcej o programie:

https://www.unitar.org/sustainable-development-goals/people/our-portfolio/road-safety-initiative/vr-training/auto-sobriety-training-programme-prevent-drink-driving

Skip to content