Aktualności

„UWAŻAJ! TRAMWAJ!” to nowa akcja edukacyjna dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym w odniesieniu do tramwajów

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości pieszych i kierowców na temat bezpiecznych zachowań w ruchu miejskim w odniesieniu do tramwajów. Organizatorem akcji są Politechnika Krakowska, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Doświadczenia i obserwacje zdobyte w trakcie wirtualnych jazd szkoleniowych w symulatorze tramwaju opracowanym w Katedrze Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej posłużyły do zainicjowania kampanii „UWAŻAJ! TRAMWAJ!”.

 Ryzykowne zachowania pieszych i kierowców w ruchu drogowym w odniesieniu do tramwajów wynikające z nieznajomości przepisów skłoniły pomysłodawców kampanii do przygotowania specjalnych materiałów edukacyjnych z prostymi grafikami i najważniejszymi informacjami dot. zasad pierwszeństwa w odniesieniu do tramwaju.

Specjalnie przygotowane materiały edukacyjne są udostępniane osobom przystępującym do egzaminów w małopolskich ośrodkach egzaminacyjnych. Inspektorzy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjne SA w Krakowie wręczają ulotki w ramach prowadzonej kampanii dotyczącej prawidłowego parkowania pojazdów pt.  „Wystarczy 1 metr” oraz w trakcie innych wydarzeń promujących poprawne zachowania w ruchu drogowym.

Do akcji, która trwa również w Internecie, przyłączyć się może każdy. Wystarczy tylko wydrukować, udostępniać, rozpowszechniać materiały, które przygotowane zostały w ramach akcji „UWAŻAJ! TRAMWAJ!”, a w ruchu stosować obowiązujące przepisy. Bezpieczeństwo zawsze należy stawiać na pierwszym miejscu!

Inicjatorom akcji zależy na dotarciu do jak największej liczby osób nie tylko w Małopolsce, ale całej Polsce. Z materiałów skorzystać mogą też nauczyciele w przedszkolach i szkołach. Każdy z nas może być promotorem bezpieczeństwa!

 

 

 

Więcej o kampanii na stronie:

https://m8.mech.pk.edu.pl/index.php/uwazaj-tramwaj-akcja-edukacyjna/

Materiały do pobrania:

Ulotka akcji w formacie PDF

Skip to content