Aktualności

Konkurs „Doskonałość w Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego 2024”

Zostało 10 dni na zgłoszenie  do nagrody „Doskonałość w Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego – Excellence in Road Safety Awards 2024”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie  poprzez zgłoszenie swojego projektu do 24 czerwca br. na stronie Komisji Europejskiej https://road-safety-charter.ec.europa.eu/content/excellence-road-safety-awards

Konkurs jest organizowany w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej tj. Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (EKBRD). Europejska Karta BRD to największa platforma społeczeństwa obywatelskiego działająca na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W tym roku do 24 czerwca sygnatariusze Karty BRD nasyłają swoje inicjatywy do konkursu, który rozstrzygnięty zostanie we wrześniu 2024 r.
W zeszłym roku dwóch polskich sygnatariuszy zostało finalistami konkursu, i jeden z nich zdobył nagrodę w jednej z 5 kategorii https://obserwatoriumbrd.pl/zwyciezcy-konkursu-doskonalosc-w-bezpieczenstwie-ruchu-drogowego-w-2023-roku/ )

Wszystkie projekty są cenne i warte zgłoszenia. Jeżeli zrealizowali Państwo interesujący projekt dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego i chcieliby się Państwo nim pochwalić na arenie międzynarodowej, prosimy o zgłaszanie swoich inicjatyw w w jednej z 5 kategorii:

– promocja bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów, pieszych,
– promocja bezpieczeństwa motocyklistów na drodze
– najlepsze zastosowanie technologii i nowoczesności dla brd
– bezpieczeństwo w miastach, powiatach i lokalnych działaniach (Nagroda: bezpieczeństwo ruchu w miastach).
– promocja edukacji w zakresie brd

WAŻNE: Kandydaci do nagrody muszą być sygnatariuszami Karty i zalogować się na swoje konto, aby uzyskać dostęp do wniosku o nagrodę.

Przypominamy, że Instytut Transportu Samochodowego pełni funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Polsce.

Więcej o Europejskiej Karcie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego https://obserwatoriumbrd.pl/europejska-karta-brd-punkt-kontaktowy/tps://obserwatoriumbrd.pl/europejska-karta-brd-sygnatariusz/

Skip to content