Aktualności

Czy samochody elektryczne mają wypadki częściej niż samochody z napędem konwencjonalnym?

Szwajcarski oddział ubezpieczyciela AXA twierdzi, że według jego danych pojazdy elektryczne ulegają wypadkom o 50% częściej niż samochody z napędem konwencjonalnym.

Firma twierdzi, że powodem tego jest prawdopodobnie większe przyspieszenie w szczególności mocniejszych samochodów elektrycznych. Dane te nie zostały opublikowane. Niemiecki oddział AXA powiedział w osobnym komunikacie prasowym, że jego dane z rynku niemieckiego nie prowadzą do tego samego wniosku.

AXA zachęca kierowców pojazdów elektrycznych o dużej mocy do ręcznego zmniejszania poziomu przyspieszenia w swoich pojazdach. Firma przyjrzała się również kwestii dodatkowej masy pojazdów elektrycznych i twierdzi, że może to stworzyć dodatkowe ryzyko w przypadku wypadków z udziałem starszych pojazdów konwencjonalnych. AXA twierdzi, że nowoczesne pojazdy z napędem konwencjonalnym nie powinny radzić sobie gorzej w wypadku z pojazdem elektrycznym.

Firma stwierdziła również, że samochody elektryczne nie są bardziej niebezpieczne, jeśli chodzi o wydobycie poszkodowanych po wypadku. Systemy elektryczne wysokiego napięcia są natychmiast wyłączane w przypadku kolizji, a ryzyko pożaru nie jest wyższe niż w przypadku konwencjonalnego pojazdu.

Więcej informacji w :

https://etsc.eu/do-electric-cars-crash-more-frequently-than-conventionally-powered-cars/

Skip to content